Terug naar Nieuws

wedstrijdverslagen tafeltennis najaarscompetitie 2023

(5 november 2023)
De najaarscompetitie begint naar het einde toe te kruipen. We zitten inmiddels in ronde 7! Deze week speelden alle teams thuis. Kan team 1 zich veilig spelen? Kan team 2 aansluiting vinden? Kunnen de andere teams zorgen voor lijfsbehoud of toch nog een gooi doen naar promotie. Ook deze week moest ons 1e team het opnemen tegen Hou-tafel net als vorige week. Toen mochten ze de punten delen, waabij Fré er niet aan te pas kwam en dus drie verloor. De vervanger was Gert Jan deze week, samen met Sebas en Robert werden de wedstrijden afgewerkt. Binnen een mum van tijd stond het 3-1. Zowel Sebas als Robert begonnen sterk aan hun wedstrijden. Beiden wonnen met 3-0. Gert Jan mocht meteen tegen de sterkste Nick, nou dan heb je dat maar gehad. Gert Jan ging eenvoudig met 3-0 onderuit. De rest wat volgde waren mooie wedstrijden op Divisie niveau! Harde en strakke spinballen van de tegenstander die werden beantwoord door Sebas met nog betere spinballen en vooral geplaatst. Wat een balgevoel heeft die gozer. Robert en Gert Jan retourneerden de ballen op hun sterke, verdedigende manier met anti en noppen. Ja en dan moet je af en toe geduld hebben om zelf de opening te zoeken. Super om te zien. Gert Jan en Robert hadden tegen Thijmen nog een vijfde game nodig. Robert kwam terug van een 10-7? achterstand en pakte de winst met 11-7. Wat een veerkracht van die Jansen. Gert Jan was de baas in de vijde game tegen Thijmen. Op 3-0 een super verdedigende return van Gert Jan en de rest was binnen hengelen met 11-0! Vorige week verloor Robert nog in vijf games van Nick, dus er moest een tandje bijgezet worden. Nou en dat kon Robert. Schitterende verdedigende ballen met super spinballen en blocks werden afgewisseld. Robert pakte Nick met 11-9 in de vijde game. Het 1e team hoefde dus maar 2 punten af te staan. Team 2 zit in zwaar weer. Geen van de spelers bereiken al weken niet hun eigen niveau en dus is het iedere week afsluiten met een dik verlies. Alleen het dubbel werd gepakt en een enkel partij van Ester. Het 3e team is op koers voor promotie naar de tweede klasse. Tegen een sterk spelend Vinkhuizen konden er toch 6 punten worden bijgeschreven. Marijke kwam niet echt in haar spel en had het moeilijk en pakte maar één punt, Bert had een topavond. Met zijn "brengballen" vanaf de 2e linie afgewisseld met aanvalsslagen pakte hij 3 punten. Abdulla beleefde een super avond door 2 wedstrijden te winnen. Team 4 staat gedeeld 2e en heeft zich van lijfsbehoud verzekerd. Jan Pieter, Gert en Martin namen het op tegen GTTC. Gert had het lastig en kon zijn niveau niet helemaal halen. Wellicht nog last van oorsuizen die je hebt opgelopen met het sluiswerk deze week? Gert pakte nog wel 1 punt. Martin pakte 2 punten, maar had kans op een hattrick. Helaas had Kees in de vijfde game de zenuwen beter onder controle en won met 11-8. Jan Pieter speelde 2 hele goede wedstrijden en won beide met 3-0. Tegen Chris had Pieter weinig in te brengen en verloor deze in drie games. Oldambt 5 had Chris, Bart en Jaques op papier. De 1e wedstrijd was Chris tegen Thomas en ondanks een 10-8 voorsprong in de tweede game zat winst er niet in. Zou het vrijdag syndroom van Chris weer de kop op steken? Niks was minder want tegen Steffanie en Bert gaf Chris nog maar 1 game weg. Bart die de laatste tijd wat sukkelt met zijn voet wist sinds lange tijd weer pijnvrij en met stabiliteit te spelen. Dit zorgde helaas niet voor het gewenste resultaat, want alleen in de 1e wedstrijd kon Bart een vuist maken tegen Bert. De overige 2 wedstrijden tegen Thomas en Steffanie kwamen de ballen? niet diep genoeg meer op tafel waardoor Bart ze gelijk om de oren kreeg. Als 3e speler was good old Jacques aan de beurt. De vastheid die hij dit seizoen tentoonspreidt was ook vanavond weer aanwezig. Dit resulteerde dan ook weer in 3 overwinningen. Als laatste dan nog de dubbel hierin lieten de 70+ mannen Chris en Jacques zien dat ervaring wel degelijk een rol speelt en lieten ze Thomas en Steffanie kansloos in de 5e game. Dit betekent 7-3 winst voor Oldambt 5. 
Oldambt 1 - Hou-tafel '77      8 - 2
Oldambt 2 - Vinkhuizen 1     2 - 8
Oldambt 3 - Vinkhuizen 2     6 - 4
Oldambt 4 - GTTC 6             6 - 4
Oldambt 5 - Talo 3                 7 - 3

(28 oktober 2023)
Afgelopen week was er de mogelijheid om wedstrijden in te halen die dus eerder niet gespeeld konden worden. Bij ons moest het 1e team naar Coevorden tegen Hou-tafel '77. Hieronder het verslag gemaakt door Robert Jansen. 
Zeer ruim op tijd arriveerden Sebas, Fré en Robert in Coevorden voor hun wedstrijd tegen de nummer laatst in de noordelijke 2e divisie, poule A. In een mooie eigen hal werden we hartelijk ontvangen. Na een kop koffie werd de wedstrijd aangevangen. Voor Hou Tafel speelden Nick Schalen, Misja Rust en Daniel Tibben. Na een winstpot van Sebas tegen op papier de " zwakste" Tibben ontspon zich tussen Robert en Nick een mooie wedstrijd. Spinballen tegen goede (anti) blocken. Het werd een 5e game en die werd overtuigend gewonnen door Nick, Na een start met rand en netbal, helaas. Fré kon het daarna niet bolwerken tegen Misja die er fel op los spinde en Fré niet in zijn spel liet komen. Het dubbel ging naar Oldambt waar Robert zijn 1e dubbel dit seizoen dus glans gaf. Sebas werd vervolgens door de beste speler, Nick, aan de zegekar gebonden, waarbij Sebas zeker in begin van de wedstrijd veel moeite had met de serviceontvangst, toch normaal een sterk punt. De verrassing van de avond voltrok zich daarna tussen Daniel en Fré. Daniel speelde hoog tempo en Fré kwam niet in zijn spel en verloor kansloos in 3 games. Het was feest bij Daniel, zijn eerste overwinning dit seizoen. De 4-2 tussenstand voor Hou Tafel beloofde niet veel goeds... Robert won vervolgens van Misja Rust, die zijn naam geen eer aandeed, super onrustig was. Nick liet vervolgens Fré kansloos met snel spinspel: 5-3 Het slotakkoord was echter van Oldambt. Sebas liet Misja kansloos, die nog steeds onrustig was, Robert had geen kind aan Daniel die zich geen raad wist met het antispin van Robert. Een 5-5 eindstand, een goede uitslag en lijfsbehoud lijkt daarmee al zeker. Komende week thuis direct weer tegen Hou Tafel.

(22 oktober 2023)
Deze week werd de zesde competitieronde afgewerkt. De standenlijst begint steeds meer vorm te krijgen. Het 1e team moet proberen 2 teams onder zich te houden om in deze klasse te mogen blijven spelen. Hou-tafel en Doto 2. Deze week werd er gespeeld uit en tegen Doto. Op papier best een lastige tegenstander. In de praktijk bleek dit enorm mee te vallen. Zowel Fré, Sebas als Robert speelden allen prima wedstrijden, waarbij enkele wedstrijden beslist werden  in een 4e of 5e game. Sebas had nog wel een moment van "through the eye off a needle" door 3 matchpoints weg te werken. Helaas ging alleen het dubbel naar Doto. Het 2e team speelde tegen Tjuchem. Wat een dramatische en desastreuze avond. We hadden getekend voor 5-5 of 6-4, maar het werd 10-0. Deze uitslag dreunt nog wel even na. Hier en daar werd nog wel een 4e of 5e game gespeeld, maar er was weinig overtuiging. Vanaf nu zullen er wel meer punten gehaald moeten worden anders ligt degradatie voor de hand.  De wedstrijd van Oldambt 3 werd door de tegenstander afgelast i.v.m. ziekte. Oldambt 4 mocht het opnemen tegen en in Vries. Gert van der Laan had de smaak goed te pakken en wist er 2 potten te pakken, vooral door zijn sterke en scherpe steekballen met de forehand waren lastig voor de tegenstander. Tegen Anine helaas verloren. Bij een nadere analyse bleek dat afleiding wellicht de oorzaak is? Zeker weten doen we het uiteraard niet. Martin en Jan Pieter pakten ieders een pot. Wel hadden ze beide kans en recht op nog een winstpartij. Beide verloren een wedstrijd in de 5e game met 11-5 en 11-9. Helaas soms loopt het zo. Ons 5e team ging ook naar Sibboern, Doto. Jacques speelde mooie wedstrijden. Vooral het verdedigende werk pakte goed uit en af en toe werd de tegenstander moedeloos van het sterke spel van Jacques. Bart bleek wederom ook zijn goede vorm van de afgelopen weken vast te hebben gehouden. Bart pakte weer 2 potten, maar had daar wel een 5e game voor nodig. Was de vloer glad? Een paar keer moest Bart zijn evenwicht even zoeken om niet onderuit te gaan. Onze nieuwkomer Noor krijgt het spelletje steeds beter door. Ook hij pakte weer een punt voor Oldambt. Tegen Marten had hij nog een punt verdiend, maar verloor nipt in de 5e game met 11-7. Daarnaast pakten Jacques en Noor het punt in de dubbel.

Doto 2 - Oldambt 1             1 - 9
Tjuchem 1 - Oldambt 2      10-0
Talo 2 - Oldambt 3               uitgesteld
TTV Vries 2 - Oldambt 4    6 - 4
Doto 4 - Oldambt 5             3 - 7

(15 oktober 2023)
De afgelopen week werd de vijfde speelronde afgewerkt. We zitten dus alweer op de helft. Team 1 en 2 hebben zich goed hersteld na de grote verliezen van vorige week. Het 1e team zou een lastige avond krijgen, maar door een blessure bij de tegenstander konden zij niet in de sterkste opstelling. Dit kwam ons team goed uit. Ieder punt is op dit moment belangrijk. Sebastiaan en Fré begonnen goed en pakten beide hun wedstrijd in 4 games. Robert moest gelijk tegen de sterkste van de competitie, Steven (rating 1625!). In een spannende pot van aanval en verdedigen, trok Steven aan het langste eind. Absoluut geen schande. Steven zou als enige 3 wedstrijden pakken en zo triomfeerde het 1e met 7-3. Het 2e team staat onderaan met nog 2 wedstrijden in te halen. Maar ook voor hun is ieder punt belangrijk. Midstars kwam op bezoek en ze baalden gelijk dat Alexander opeens klaar stond. Alexander mocht beginnen tegen Youri. Helaas was Alexander kansloos en kon na 3 games Youri de hand schudden. Lekker begin dus. Ester en Luuk pakten beide hun enkel spel, waarbij Luuk nog een spannende 5 game speelde tegen Dirk. Ester en Alexander traden aan voor de dubbel. Na een 2-0 achterstand werd het 2-2. Na een spannende 5e game ging de wedstrijd alsnog verloren. Luuk speelde nog een hele goeie wedstrijd tegen Youri. Helaas in de 5e game (5-11) kwam deze alsnog als verlies op het papier. Het 3e team deed weer goede zaken. De tegenstander (Midstars) kwam met een speler minder opdagen. Dus de eerste 3 punten zijn al binnen. Altijd een lekker begin. Marijke en Nico bleven ook deze week ongeslagen, waarbij Marijke er een 5e game voor nodig had om Klaas te laten zandhappen. Abdulla heeft het lastig in de derde klasse, maar heeft wel 2 goede wedstrijden gespeeld. Tegen Klaas een 4e gamen en Alida had er een 5e game voor nodig om Abdulla op de 0 te houden. Ook bij het 4e team kwam de tegenstander WTTC maar met 2 spelers. Jammer dan, maar 3 punten zijn al binnen. Alleen Martin en Jan Pieter moesten in hun eerste pot een verliespunt opschrijven. Anton pakte weer 3 punten. Het 5e team had het het zwaarst te verduren. De uitslag had ook 5-5 kunnen zijn gezien het aantal verloren wedstrijden in 5 games. Bart mocht beginnen tegen Tamme. Hier heeft Bart zeker een punt laten liggen. Na een 2-0 voor sprong in games en later in de 5e game 10-6 had hij het punt moeten pakken, maar helaas moest Bart het onderspit delven. Zijn tweede pot ging helaas ook in de vijfde naar de tegenstander. De laatste speelde Bart ook weer een vijfde game. Tsjakka deze pakte Bart gelukkig. Noor speelde ook weer sterk, maar kon geen potten breken. Chris speelde ook nog een 4e en een 5e game. Helaas Pakte Chris geen punten deze avond. 

Oldambt 1 - MTV '14 1     7 - 3
Oldambt 2 - Midstars 2     6 - 4
Oldambt 3 - Midstars 4     8 - 2
Oldambt 4 - WTTC 2        8 - 2
Oldambt 5 - Midstars 5     1 - 9

(8 oktober 2023)
Afgelopen week werd de vierde competitieronde afgewerkt. Team 1 en 2 leden zware verliezen. Het 1e team moest helemaal naar het buitenland, Oudega! Gelukkig bestaan er Tom Toms. De Friezen waren oppermachtig en lieten niets over van onze spelers. Er werd nog een paar keer een vierde game gespeeld, maar daar bleef het ook bij. Geen van de spelers konden hun niveau halen.  Het 2e team moest naar GTTC, nu nog zonder de geblesseerde teamgenoot Alexander. Het dubbel werd eenvoudig gewonnen door Ruud en Luuk. In de singles kwamen ze er niet aan. Luuk speelde nog wel 2x een vijfde game. Helaas moest hij in beide wedstrijden de tegenstander feliciteren. Ester had sinds lange tijd een zeer zware avond. Ze pakte maar één partij. Wellicht dat Anne Vlieg tijdens zijn clinic van zaterdag 7 oktober deze spelers weer op het rechte pad kan krijgen? Het 3e team pakte door een 10 overwinning op ZNS de tweede plaats. Het was echter een terechte 0 - 10. Team vier verloor nipt van Idefix. Bart viel in bij dit team en had het erg lastig en wist dan ook geen wedstrijd in winst om te zetten. Anton had veel moeite met de Chinezen en een Duitser. Speelde hier een taalprobleem mee? Anton wist nog wel een partij te winnen. Onze Gert was op oorlogs blotevoetenpad. Gert speelde sterk en slim deze wedstrijd en wist 2 potten te pakken. Samen met Anton pakten ze ook het dubbel. Het vijfde team moest ook richting Idefix. Ze hebben de punten gedeeld. Onze Noor pakte mooi 2 potten en speelde goed en bekeken. Jacques won met overtuiging 2 wedstrijden. Helaas ging zijn 3e wedstrijd met 13-11 naar de tegenstander. Je had meer verdiend Jacques. Bart moest invallen bij het vierde team. Dat had zeer waarschijnlijk zijn weerslag op het spel bij zijn eigen team. Bart wist nog wel één partij te pakken. 
ODI 1 - Oldambt 1          10 - 0
GTTC 3 - Oldambt          8 - 2
ZNS 2 - Oldambt 3          0 - 10
Idefix 2 - Oldambt 4         6 - 4
Idefix 3 - Oldambt 5         5 - 5

(1 oktober 2023)

Vrijdag 29 september werd in de Hardenberg de 3e competitieronde gespeeld. Het werd een zware avond voor Oldambt, alleen team 2 wist van Argus te winnen. Ester bleef ook deze week ongeslagen. Ruud en Luuk pakten beide een punt en samen het dubbel. Bij team 1, ook tegen Argus, werd vooraf op 5 punten gerekend, maar het liep anders. Robert en Gert Jan hadden veel moeite om hun niveau te halen en verloren al hun enkel partijen. Sebas wist als enige 2 partijen te pakken. Bij team 3 wist alleen Marijke 2 partijen te winnen en ook het dubbel werd gewonnen. Abdulla en Bert wisten niet te overtuigen en moesten alles met verlies incasseren. Bij team 4 werd gestreden om de 2e plaats, waarbij ook hier Argus aan het langste eind trok. Hier waren mooie partijen te zien waarbij het over en weer ging. Martin en Gert wisten beide één partij te winnen. Anton moest helaas zijn eeste verlies partij tegen Remco incasseren, Anton verloor in de 5e game met 10-12. Ook bij het 5e team kwam Argus winnend uit de strijd. Noor, speelde nog een 4e en 5e game, maar deze gingen helaas ook verloren, wellicht spanning? Chris zat vanavond niet lekker in zijn spel, speelde nog wel een 4e game, maar moest in alle partijen Argus als winnaar feliciteren. Bart kon zijn niveau van vorige week vasthouden en won weer 2 partijen. Ondanks de grote verliezen deze week heeft iedereen goed gestreden en er alles uitgehaald. Volgende week draaien we de rollen om.

TTV Oldambt 1 - Argus 3     2-8
TTV Oldambt 2 - Argus 4     6-4
TTV Oldambt 3 - WTTC 1   3-7
TTV Oldambt 4 - Argus 5     4-6
TTV Oldambt 5 - Argus 6     2-8

(24 september 2023)
Afgelopen week waren er een aantal uitwedstrijden. De wedstrijden van het 1e, 2e en het 3e team zijn verzet ivm blessures en een sterfgeval bij de tegenstander. Het 4e team moest het opnemen tegen GTTC 4. Gert vd Laan en Jan Pieter Nuninga hadden het zwaar deze avond. Na een paar mooie en goede partijen moesten ze de winst aan de tegenstander laten. Toch hebben ze ieders een partij gepakt. Good old Anton Drenth was wederom goed op dreef en wist alle partijen in winst om te zetten. Anton had daar wel een 5e game en 2 x een 4e game voor nodig. De punten werden uiteindelijk gedeeld.

Het 5e team moest donderdag richting Talo. Op papier zou dit al een zware avond worden en dat werd het. Onze nieuwkomer Noor wist na enkele goede partijen geen winstpunt te pakken. Chris pakt tegen Wim Bootsman redelijk eenvoudig zijn enige winstpunt. Bij de andere 2 partijen gingen de punten naar Talo. Bart Kruijer begon goed aan de wedstrijd en won eenvoudig van Wim Bootsman. Dirk Hogewerf was een maatje te groot en Tomas Haan had het nakijken in de laatste wedstrijd. Bart pakte deze avond 2 punten. Zo ging het team van Oldambt met 7-3 verlies richting Finsterwolde.

(16 september 2023)
TTV Oldambt beleeft een top avond tijdens de 1e thuiswedstrijden
Na een jaar van onrust omtrent het sportcomplex de Hardenberg komt alles nu in een rustig vaarwater. Vanaf september is namelijk Stichting MFC de Hardenberg de nieuwe eigenaar van het gehele complex en gaat nu verder als sportbedrijf de Hardenberg. Er liggen vele mogelijkheden, uitdagingen en kansen. Samen, met alle gebruikers, zetten we de schouders eronder om het een groot succes te laten worden. 
Vrijdagavond 15 september had TTV Oldambt de primeur en speelde de 1e competitiewedstrijd thuis. Alle teams waren goed geconcentreerd en lieten zich van de goede kant zien. Hier en daar werd een game ingeleverd en soms werd een wedstrijd verloren, maar alle teams hebben de wedstrijden afgesloten met winst.

TTV Oldambt 1 - Doto 2      9-1
TTV Oldambt 2  - Tjuchem 1 (uitgesteld)
TTV Oldambt 3 - Talo 2       8-2
TTV Oldambt 4 - Vries 2    10-0
TTV Oldambt 5 - Doto 4     7-3